DEĞERLERİMİZ

İlaç endüstrisi, beşeri ve veteriner hastalıklarda tedavi edici, koruyucu ve tanı amaçlı olarak kullanılan sentetik, bitkisel, hayvansal ve biyolojik kaynaklı kimyasal maddeleri sentezleyerek, farmasötik teknolojiye uygun olarak ürün üreten ve kullanıma sunan bir sanayi dalıdır.
İnsan sağlığının korunması, sağlık hizmetlerinin kaliteli ve etkin bir şekilde sunulabilmesi, güçlü bir ilaç endüstrisi ile mümkündür. Şifa Kimya, bu bağlamda hayatı iyileştirmek için daha iyiyi aramaya devam etmektedir.
İlaç sektörünün, ekonomik anlamda kalkınma açısından ülkemize çok önemli derecede katkılar sağlamaktadır. Şifa Kimya %100 yerli sermaye yapısı ile ülkemizin ekonomik yapısına destek olmaktan büyük kıvanç duymaktadır.
Sağlıklı bir toplum yaratılması ve sağlıklı yaşamın sürdürülebilmesinde en önemli faktörlerden biri olan ilacın kurallara bağlı olarak üretilmesi ve ihtiyacı olan herkese ihtiyaç duyulduğu anda ulaştırılabilmesi, Şifa Kimya’nın en önde gelen sosyal sorumlulukları arasındadır.
İlaç endüstrisi, sürekli kendini güncelleyen bir yapıya sahiptir. Uluslararası ilaç teknolojilerinin takip edilmesi ve çağın gereksinimlerine uyum sağlanması faal olan bir ilaç firmasının sürekli takip etmesi ve aksiyon alması gereken bir durumdur. Şifa Kimya, yerli ve yabancı işbirlikleri sayesinde her zaman en iyiyi sizlerle buluşturmaya devam etmektedir.