HAKKIMIZDA

Şifa Kimya İlaç San. ve Tic. Anonim Şirketi 1976 yılında ilaç ve kimya alanında faaliyet gösteren küçük bir laboratuvar olarak Konya’da kurulmuştur. Firmamız 1980 yılında yurt içinden gelen talepleri karşılamak için faaliyet alanını genişleterek, Galenik ve Biyosidal ürünler imalatında uzman bir firma statüsüne kavuşmuştur. 1996 yılında üretim faaliyetlerine Kozmetik ürünlerini de ekledikten sonra şu anki mevcut üretim yeri olan Konya Organize Sanayi Bölgesine taşınmıştır.
Şifa Kimya, 40 yılı aşkın süredir kendi alanında faaliyet göstermektedir. Firmamız, yenilikçi politikaları sayesinde 2012 – 2015 yılları arasında şu anki mevcut arazisi üzerinde, Dünya Sağlık Örgütünün yayınladığı İyi İmalat UygulamalarıGMP” kuralları çerçevesinde yatırım yaparak, mevcut tesisini beşeri ve tıbbi ilaç üretim tesisi haline getirmiştir.
Firmamız, sosyal, ekonomik ve çevresel standartları gözlemleyerek tamamen yerli sermaye yapısına sahip Türkiye’nin önde gelen sürdürülebilir ilaç şirketlerindedir.
Şifa Kimya İlaç San. Tic. A.Ş. ailesi, Konya Organize Sanayi Bölgesinde, 4.500 m² arazi üzerinde 3.500 m² kapalı alan içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir. Firmamız uzman kadrosu ile birçok alanda üretim ve satış faaliyetlerine ara vermeden devam etmektedir.
Şifa Kimya, tüm üretim kapasitesi ile üretime hazırdır. Aşağıda üretim kapasitemiz ile ilgili sizleri bilgilendirmek isteriz.

Solüsyon üretim kapasitesi              10.000.000 Kutu/Yıl
Pomad üretim kapasitesi                 10.000.000 Kutu/Yıl
Şase Dolum kapasitesi                     30.000.000 Adet/Yıl

Şifa KimyaŞirketimizin Tarihçesi

Ocak, 1976

Şifa Kimya İlaç San. ve Tic. Anonim Şirketi küçük bir laboratuvar olarak Konya’da kurulmuştur.

Ocak, 1980

Firmamız yurt içinden gelen talepleri karşılamak için faaliyet alanına Galenik ve Biyosidal ürünleri ekledi.

Ocak, 1996

Şifa Kimya, üretim faaliyetlerine Kozmetik ürünlerini de ekledikten sonra şu anki mevcut üretim yeri olan Konya Organize Sanayi Bölgesine taşındı.

Ocak, 2012

Firmamız, çağın gereksinimlerini karşılamak üzere Dünya Sağlık Örgütünün yayınladığı İyi İmalat Uygulamaları “GMP” kuralları çerçevesinde yatırım faaliyetlerine başladı.

Ocak, 2016

Şifa Kimya, Beşeri ve Tıbbi ürünler imalatı alanında “GMP” kuralları çerçevesinde üretim faaliyetlerine başladı.

Ocak, 2018

Firmamız, Kalite belgeleri arasına UNICERT akredite kuruluş tarafından verilen DIN EN ISO 22000:2005 Gıda Güveniği Yönetim Sertifikasını ekledi.