Beşeri Ürünler

Şifa KimyaBeşeri Ürünler

ORALAC

ORALAC, ağız yolundan kullanılan, berrak, renksiz veya soluk kahverengi-sarı, viskoz bir çözeltidir. Yüksek yoğunluklu polietilen şişelerde, ölçek kabı ile birlikte sunulmaktadır.

TUSCOD

TUSCOD etkin madde olarak butamirat sitrat içeren, şurup formunda bir ilaçtır. TUSCOD "öksürük baskılayıcı ilaçlar" olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir.

K.R. ENEMA Yetişkinler için

K.R. ENEMA (yetişkinler için), renksiz berrak rektal çözelti olup, 133 ml'lik LDPE şişede, PE kanül ile birlikte sunulmaktadır.

K.R. ENEMA Çocuklar için

K.R. ENEMA (çocuklar için), renksiz berrak rektal çözelti olup, 66,6 ml'lik LDPE şişede, PE kanül ile birlikte sunulmaktadır.

LAX FOSFOSODA

LAX FOSFOSODA, bağırsak temizliği sağlanmasının gerekli olduğu durumlarda kullanılır.

HEXİNAT Gargara

HEXİNAT ağız içi bölgesel tedavisinde kullanılan bir ağız preparatıdır. HEXİNAT nane kokulu, yeşil renkli, berrak bir çözeltidir.

HEXİNAT Oral Sprey

HEXİNAT ağız içi bölgesel tedavisinde kullanılan bir ağız preparatıdır. HEXİNAT renksiz, berrak çözelti şeklinde spreydir.

ALGO-WAX Simple

ALGO-WAX Simple Buharlaşan Merhem, lokal dekonjestan ve analjezik etkilere sahiptir. İçeriğindeki aktif maddelerin solunumu ile sistemi situmule eder, dezenfeksiyonunu sağlar.

Gliserin

Kulağa damlatılarak kulak kirlerinin yumuşatılmasında, doğum sonrası oluşan çatlak tedavilerinde ve deri çatlamaları tedavilerinde kullanılır.

SERUM FİZYOLOJİK

SERUM FİZYOLOJİK 20 ml, Çeşitli nedenlerden dolayı kurumuş ve rahatsızlık veren burun içi mukozasının nemlendirilmesinde kullanılır.

İNGİLİZ KARBONATI

İNGİLİZ KARBONATI 100 gr, Mide ekşimesi ve yanması durumlarında yemeklerden 2-3 saat sonra 2-8 gr aralığında karbonat bir bardak su ile tüketilebilir.

SALİSİLİK ASİT

SALİSİLİK ASİT 10 gr, Keratolitik antiseptik bir ilaçtır. Derinin pullanmasıyla belirgin kepek ve seboreik dermatit, iktiyoz, psoriyazis ev akne gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

BORİK ASİT

BORİK ASİT 50 gr, %3'lük çözelti hazırlanarak yara pansumanlarında, göz, kulak ve yara iltihaplarında antiseptik olarak haricen kullanılır.

DERMATOL 5 gr

Antiseptik ve kurutucu özelliğinden dolayı, her türlü yanık, ezik, vuruk, sulu egzama, deri ülserasyonları, yara, sıyrık ve cilt herabiyetlerinde, sünnet ameliyatı yaralarınde ve bilhassa çocukların göbek yaralarında kullanılır.

Rivanol Toz

Nötr bir antiseptiktir. 1/1000 veya 1/2000 solüsyonu antiseptik olarak haricen kullanılır.

YASAL UYARI
Bu bölümde yer alan tıbbi bilgiler, sağlık mesleği mensupları için hazırlanmıştır. Bu tıbbi bilgiler, doktor veya eczacıya danışmanın yerine geçmez. Eğer sağlık mesleği mensubu değilseniz, lütfen bu bölümü kullanmayınız. Ürünlerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için doktorunuza, eczacınıza veya firmamıza başvurunuz.

Sağlık Çalışanı mısınız?

EVET.               HAYIR.